Resultatlista Skandia Tour regional #1 - Gteborg norra

r Bana Land Tour
2010 Ale GK SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
18 8/5 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
10,75 9,80


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Matilda Olsson (am) Lidkpings Golfklubb SWE 74-82 156 +12 0 0,00 9,80 9,80
2 Sofia Jnsson (am) Ale Golfklubb SWE 80-79 159 +15 0 0,00 5,82 5,82
3 Amanda Ingvarsson (am) Falkpings Golfklubb SWE 88-80 168 +24 0 0,00 3,33 3,33
4 Madeleine Holm (am) Albatross Golfklubb SWE 83-86 169 +25 0 0,00 2,69 2,69
5 Sofia Wendel (am) Forsgrdens Golfklubb SWE 89-82 171 +27 0 0,00 2,28 2,28
6 Charlotta Nejman (am) Ale Golfklubb SWE 86-87 173 +29 0 0,00 1,81 1,81
7 Olivia Jonsson (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 87-89 176 +32 0 0,00 1,57 1,57
8 Annie Arvidsson (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 91-88 179 +35 0 0,00 1,40 1,40
9 Emilie Frman (am) ForshagaDeje Golfklubb SWE 92-88 180 +36 0 0,00 1,23 1,23
10 Hanna Behmer (am) Ekholmsns Golf SWE 95-86 181 +37 0 0,00 1,08 1,08
11 Andrea Clausen Lind (am) Torslanda Golfklubb SWE 94-88 182 +38 0 0,00 0,93 0,93
12 Jessica hlund (am) Ale Golfklubb SWE 91-100 191 +47 0 0,00 0,83 0,83
13 Jenny Behmer (am) Stora Lundby Golfklubb SWE 95-97 192 +48 0 0,00 0,74 0,74
14 Madeleine hlund (am) Ale Golfklubb SWE 98-107 205 +61 0 0,00 0,68 0,68
15 Anneli Bergman (am) Brevikens Golfklubb SWE 126-121 247 +103 0 0,00 0,61 0,61

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Adam Falk (am) Albatross Golfklubb SWE 78-73 151 +7 0 0,00 10,75 10,75
2 Erik Winman (am) Alingss Golfklubb SWE 81-74 155 +11 0 0,00 7,01 7,01
3 Oskar Lindblad (am) Byxelkroks Golfklubb SWE 76-81 157 +13 0 0,00 4,26 4,26
4 Alexander Storme (am) Nssj Golfklubb SWE 82-76 158 +14 0 0,00 3,19 3,19
4 Hampus Johansson (am) Hills Golf & Sports Club SWE 79-79 158 +14 0 0,00 3,19 3,19
6 Daniel Isaksson (am) Bors Golfklubb SWE 82-78 160 +16 0 0,00 2,11 2,11
6 Victor Lebeck (am) Gteborgs Golf Klubb SWE 82-78 160 +16 0 0,00 2,11 2,11
6 Henrik Weglin (am) Albatross Golfklubb SWE 77-83 160 +16 0 0,00 2,11 2,11
9 Christoffer Eduards (am) Linkpings Golfklubb SWE 84-77 161 +17 0 0,00 1,45 1,45
9 Carl Wellenstam (am) Sparren Golfklubb SWE 79-82 161 +17 0 0,00 1,45 1,45
9 Andr Svensson (am) Sparren Golfklubb SWE 79-82 161 +17 0 0,00 1,45 1,45
12 Carl Palm (am) Kvlinge Golfklubb SWE 85-77 162 +18 0 0,00 0,97 0,97
12 Jonas Gustafson (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 82-80 162 +18 0 0,00 0,97 0,97
12 David Brmersson (am) Ullared Fldje Golfklubb SWE 82-80 162 +18 0 0,00 0,97 0,97
12 Gustav Lindskog (am) Gullbringa Golf & Country Club SWE 80-82 162 +18 0 0,00 0,97 0,97
16 Victor Bolin (am) Chalmers Golfklubb SWE 83-80 163 +19 0 0,00 0,75 0,75
16 Simon Anderson (am) Harabckens Golfklubb SWE 81-82 163 +19 0 0,00 0,75 0,75
18 Oscar Ahlqvist (am) Sommarro Golf SWE 81-84 165 +21 0 0,00 0,70 0,70
19 Kasper Isebck (am) ijared Golfklubb SWE 82-84 166 +22 0 0,00 0,66 0,66
20 Edvin Janson (am) Ale Golfklubb SWE 82-85 167 +23 0 0,00 0,61 0,61
20 Philip Norinder (am) Albatross Golfklubb SWE 82-85 167 +23 0 0,00 0,61 0,61
22 Carl Taengh Chalmers Golfklubb SWE 84-84 168 +24 0 0,00 0,56 0,56
23 Noa Andersson (am) Hooks Golfklubb SWE 83-86 169 +25 0 0,00 0,51 0,51
23 Hugo Schle (am) Byxelkroks Golfklubb SWE 82-87 169 +25 0 0,00 0,51 0,51
25 Filip Konnberg Saxns Golfklubb SWE 90-80 170 +26 0 0,00 0,47 0,47
25 Magnus Wallgren (am) Torslanda Golfklubb SWE 86-84 170 +26 0 0,00 0,47 0,47
25 Benjamin Hermansson (am) Lysegrdens Golfklubb SWE 85-85 170 +26 0 0,00 0,47 0,47
28 Victor Hauska (am) Sparren Golfklubb SWE 88-83 171 +27 0 0,00 0,44 0,44
28 Fredric Karln Skvde Golfklubb SWE 87-84 171 +27 0 0,00 0,44 0,44
30 Daniel Palmquist Ringens Golfklubb SWE 88-84 172 +28 0 0,00 0,42 0,42
30 Philip Arm (am) Linkpings Golfklubb SWE 86-86 172 +28 0 0,00 0,42 0,42
32 Jesper Ekstrm (am) Herrljunga Golfklubb SWE 90-83 173 +29 0 0,00 0,40 0,40
33 Rasmus Barn (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 92-82 174 +30 0 0,00 0,38 0,38
33 Jacob Flood A6 Golfklubb SWE 91-83 174 +30 0 0,00 0,38 0,38
35 Oskar Wallgren (am) Torslanda Golfklubb SWE 92-83 175 +31 0 0,00 0,36 0,36
35 Hannes Pedersen (am) Chalmers Golfklubb SWE 87-88 175 +31 0 0,00 0,36 0,36
37 William Timborn (am) Chalmers Golfklubb SWE 91-86 177 +33 0 0,00 0,33 0,33
37 Jacob Thorsson (am) Varbergs Golfklubb SWE 89-88 177 +33 0 0,00 0,33 0,33
39 Anton Westin Bredareds Golfklubb SWE 92-86 178 +34 0 0,00 0,31 0,31
40 Pontus Thorsen (am) Chalmers Golfklubb SWE 87-92 179 +35 0 0,00 0,29 0,29
40 Erik Deijenberg (am) Ekholmsns Golf SWE 84-95 179 +35 0 0,00 0,29 0,29
42 Oscar Mlne (am) Bryttstter Golfklubb SWE 93-87 180 +36 0 0,00 0,26 0,26
42 Axel Schle (am) Byxelkroks Golfklubb SWE 86-94 180 +36 0 0,00 0,26 0,26
44 Rasmus Holm (am) Mlndals Golfklubb SWE 94-87 181 +37 0 0,00 0,24 0,24
45 Gunnar Renstrm (am) Sparren Golfklubb SWE 92-92 184 +40 0 0,00 0,23 0,23
46 Karl Berglund (am) Varbergs Golfklubb SWE 90-97 187 +43 0 0,00 0,22 0,22

Copyright/database-right: Golfdata AB

2019 Golfdata AB