Resultatlista Skandia Tour Future omg 6

r Bana Land Tour
2017 Saltsjbadens Golfklubb SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
36 10/9 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
28,70 26,19


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Ebba Wernered (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 77-78 155 +11 0 0,00 26,19 26,19
2 Izabella Grimbrandt (am) Haninge Golfklubb SWE 74-83 157 +13 0 0,00 12,42 12,42
2 Nathalie Borg (am) Haninge Golfklubb SWE 77-80 157 +13 0 0,00 12,42 12,42
4 Linn Forsmark (am) Fuller Golfklubb SWE 75-84 159 +15 0 0,00 7,33 7,33
5 Mathilda Orring (am) Djursholms Golfklubb SWE 83-80 163 +19 0 0,00 6,23 6,23
6 Lovisa Norln hman (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 78-86 164 +20 0 0,00 4,95 4,95
7 Wilma Olsson (am) Bollns Golfklubb SWE 88-77 165 +21 0 0,00 4,32 4,32
8 Lisa Lundell (am) Viksj Golfklubb SWE 84-83 167 +23 0 0,00 3,83 3,83
9 Alexandra Jaukkuri (am) Liding Golfklubb SWE 93-78 171 +27 0 0,00 2,97 2,97
9 Emma Adolfson (am) Tyres Golf SWE 79-92 171 +27 0 0,00 2,97 2,97
9 Agnes Wetterstrand Sjberg (am) Gripsholms Golfklubb SWE 82-89 171 +27 0 0,00 2,97 2,97
12 Ellen Ramstedt (am) Wermd Golf & Country Club SWE 91-81 172 +28 0 0,00 2,29 2,29
13 Isabelle Hellman (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 86-87 173 +29 0 0,00 2,05 2,05
14 Lina Hattenbach (am) Liding Golfklubb SWE 91-84 175 +31 0 0,00 1,88 1,88
15 Lisa Vinger (am) Vidbyns Golf SWE 88-90 178 +34 0 0,00 1,68 1,68
16 Therese Wallander (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 98-85 183 +39 0 0,00 1,58 1,58
17 Nelly Westerman (am) Liding Golfklubb SWE 88-98 186 +42 0 0,00 1,44 1,44
17 Ebba Nordin (am) Huvudstadens Golfklubb SWE 96-90 186 +42 0 0,00 1,44 1,44
19 Linna Dimholt (am) gesta Golfklubb SWE 99-93 192 +48 0 0,00 1,32 1,32

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Aindrias Risberg (am) Djursholms Golfklubb SWE 71-75 146 +2 0 0,00 28,70 28,70
2 Christofer Hammar (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 73-74 147 +3 0 0,00 18,73 18,73
3 Simon Strandberg (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 79-73 152 +8 0 0,00 11,39 11,39
4 Erik Karlsson (am) Landeryds Golfklubb SWE 80-73 153 +9 0 0,00 8,51 8,51
4 Filip Jinglv (am) Stockholms Golfklubb SWE 76-77 153 +9 0 0,00 8,51 8,51
6 Felix Alnefelt Stockholms Golfklubb SWE 78-76 154 +10 0 0,00 6,38 6,38
7 Daniel Svrd (am) Viksj Golfklubb SWE 76-79 155 +11 0 0,00 5,28 5,28
7 Erik Strmfelt (am) gesta Golfklubb SWE 79-76 155 +11 0 0,00 5,28 5,28
9 Viktor hlund (am) Stockholms Golfklubb SWE 78-78 156 +12 0 0,00 4,41 4,41
10 Kalle Svederman (am) Halmstad Golfklubb SWE 77-81 158 +14 0 0,00 3,61 3,61
10 Philip Andersson (am) Nykpings Golfklubb SWE 79-79 158 +14 0 0,00 3,61 3,61
12 Casper Carlson (am) Ringens Golfklubb SWE 79-80 159 +15 0 0,00 3,00 3,00
13 Ludvig Wijkstrm (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 78-82 160 +16 0 0,00 2,57 2,57
13 Rasmus Collin (am) sterkers Golfklubb SWE 78-82 160 +16 0 0,00 2,57 2,57
15 Oliver Gthe (am) Stockholms Golfklubb SWE 78-83 161 +17 0 0,00 2,09 2,09
15 William Lithander (am) Roslagens Golfklubb Norrtlje SWE 79-82 161 +17 0 0,00 2,09 2,09
15 Alexander Stern (am) Viksj Golfklubb SWE 79-82 161 +17 0 0,00 2,09 2,09
18 Erik Blomqvist (am) Wermd Golf & Country Club SWE 77-85 162 +18 0 0,00 1,87 1,87
19 Johan Bjrkn (am) Hudiksvalls Golfklubb SWE 86-77 163 +19 0 0,00 1,72 1,72
19 Niclas Oredsson (am) HaningeStrand Golfklubb SWE 83-80 163 +19 0 0,00 1,72 1,72
21 Lukas Waldhagen (am) gesta Golfklubb SWE 80-84 164 +20 0 0,00 1,54 1,54
21 Gabriel Lindahl (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 81-83 164 +20 0 0,00 1,54 1,54
23 Filip Wetterqvist (am) Stockholms Golfklubb SWE 79-86 165 +21 0 0,00 1,38 1,38
23 Adam Leopoldson (am) sterkers Golfklubb SWE 85-80 165 +21 0 0,00 1,38 1,38
25 David Bergqvist (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 86-80 166 +22 0 0,00 1,29 1,29
26 Anton Hammarlund (am) Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 87-80 167 +23 0 0,00 1,25 1,25
26 Elias Willemark (am) Dalsj Golfklubb SWE 85-82 167 +23 0 0,00 1,25 1,25
28 Douglas Nordlf (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 80-88 168 +24 0 0,00 1,20 1,20
29 Gustav Ungster (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 85-84 169 +25 0 0,00 1,16 1,16
29 Tim Johansson (am) Haninge Golfklubb SWE 84-85 169 +25 0 0,00 1,16 1,16
31 Elias Guedra (am) ngs Golfklubb SWE 81-89 170 +26 0 0,00 1,10 1,10
32 Rasmus Jonsson (am) HaningeStrand Golfklubb SWE 85-87 172 +28 0 0,00 1,07 1,07
33 Joakim Larsson (am) Haninge Golfklubb SWE 88-86 174 +30 0 0,00 1,03 1,03
33 Viktor Morn (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 90-84 174 +30 0 0,00 1,03 1,03
35 Elvin Tornberg (am) gesta Golfklubb SWE 90-85 175 +31 0 0,00 0,99 0,99
36 Carl Olsson (am) Cloud Golf Club SWE 84-92 176 +32 0 0,00 0,95 0,95
37 Henrik Ahlgren (am) sterkers Golfklubb SWE 85-93 178 +34 0 0,00 0,92 0,92
38 Niclas Frykman (am) Troxhammar Golfklubb SWE 88-92 180 +36 0 0,00 0,88 0,88
39 Leo Torssell (am) Vidbyns Golf SWE 84-97 181 +37 0 0,00 0,81 0,81
39 John Nordin (am) Huvudstadens Golfklubb SWE 89-92 181 +37 0 0,00 0,81 0,81
41 Tom Wikner (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 85-97 182 +38 0 0,00 0,75 0,75
42 Alexander Dawidson (am) Sofielund Golfklubb SWE 94-89 183 +39 0 0,00 0,72 0,72
43 Gustav Sernelin Ahlsn (am) Tby Golfklubb SWE 92-92 184 +40 0 0,00 0,68 0,68
44 Jonas Ode (am) gesta Golfklubb SWE 94-92 186 +42 0 0,00 0,65 0,65
45 Max Lundsten (am) Nynshamns Golfklubb SWE 100-87 187 +43 0 0,00 0,60 0,60
45 Andreas Ekstrm (am) ngs Golfklubb SWE 86-101 187 +43 0 0,00 0,60 0,60
WD Sten Almgren (am) Djursholms Golfklubb SWE 84 84 +12 0 0,00

Copyright/database-right: Golfdata AB

2019 Golfdata AB