Resultatlista Teen Tour Future omg. 5

r Bana Land Tour
2019 Waxholms Golfklubb SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
33 17/8 73 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
39,95 15,61


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Signe Sjstrm (am) Gvle Golfklubb SWE 70-77 147 +1 0 0,00 15,60 15,60
2 Alice Johansson (am) Gvle Golfklubb SWE 75-75 150 +4 0 0,00 9,14 9,14
3 Rebecka Ringstrm (am) Tby Golfklubb SWE 75-78 153 +7 0 0,00 5,17 5,17
4 Emma Hgglund (am) Sundsvalls Golfklubb SWE 80-75 155 +9 0 0,00 4,18 4,18
5 Ellen Loving (am) Wsby Golfklubb SWE 82-77 159 +13 0 0,00 3,55 3,55
6 Lina Hattenbach (am) Liding Golfklubb SWE 84-80 164 +18 0 0,00 2,79 2,79
7 Thea Edin (am) Waxholms Golfklubb SWE 84-82 166 +20 0 0,00 2,43 2,43
8 Iza Sthlevi (am) gesta Golfklubb SWE 85-83 168 +22 0 0,00 2,16 2,16
9 Amanda Gyllner (am) Gvle Golfklubb SWE 89-83 172 +26 0 0,00 1,91 1,91
10 Maria Eidhagen-Harrouch (am) Hgbo Golfklubb SWE 86-91 177 +31 0 0,00 1,67 1,67

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Daniel Svrd (am) Viksj Golfklubb SWE 70-70 140 -6 0 0,00 39,94 39,94
2 William Samuelsson (am) Haninge Golfklubb SWE 70-72 142 -4 0 0,00 26,38 26,38
3 Niklas Nolkrantz (am) Haninge Golfklubb SWE 73-71 144 -2 0 0,00 13,45 13,45
3 Adam Lennermark (am) Ullna Golf Club SWE 72-72 144 -2 0 0,00 13,45 13,45
3 Nils Svanberg (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 72-72 144 -2 0 0,00 13,45 13,45
6 Otto Hedn (am) Stockholms Golfklubb SWE 73-72 145 -1 0 0,00 8,54 8,54
6 Oskar Nordlund (am) sterkers Golfklubb SWE 73-72 145 -1 0 0,00 8,54 8,54
8 Axel Herolf (am) sterkers Golfklubb SWE 75-73 148 +2 0 0,00 6,70 6,70
8 Erik Rengardt (am) Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 73-75 148 +2 0 0,00 6,70 6,70
10 Olle Bergquist (am) Liding Golfklubb SWE 77-73 150 +4 0 0,00 4,61 4,61
10 Linus Landahl (am) Wermd Golf & Country Club SWE 74-76 150 +4 0 0,00 4,61 4,61
10 Liam Hermansson (am) Huvudstadens Golfklubb SWE 78-72 150 +4 0 0,00 4,61 4,61
10 Olle Herolf (am) sterkers Golfklubb SWE 76-74 150 +4 0 0,00 4,61 4,61
14 Oliver Gthe (am) Stockholms Golfklubb SWE 76-75 151 +5 0 0,00 3,34 3,34
14 Hugo Rnnberg (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 78-73 151 +5 0 0,00 3,34 3,34
16 Totte Uhln (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 79-73 152 +6 0 0,00 2,61 2,61
16 Philip Sjdin (am) Vidbyns Golf SWE 77-75 152 +6 0 0,00 2,61 2,61
16 Alfred Borin (am) Timr Golfklubb SWE 80-72 152 +6 0 0,00 2,61 2,61
16 Marcus Dahl (am) Kristianstads Golfklubb i hus SWE 74-78 152 +6 0 0,00 2,61 2,61
16 Simon Ljungberg (am) Waxholms Golfklubb SWE 76-76 152 +6 0 0,00 2,61 2,61
16 Tobias Lindberg (am) Tby Golfklubb SWE 76-76 152 +6 0 0,00 2,61 2,61
22 August Fast (am) Stockholms Golfklubb SWE 79-74 153 +7 0 0,00 1,99 1,99
22 Karl Dahlstedt (am) sterkers Golfklubb SWE 77-76 153 +7 0 0,00 1,99 1,99
22 Hugo Ericson (am) Sigtuna Golfklubb SWE 81-72 153 +7 0 0,00 1,99 1,99
22 Ruben Lindstrm (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 79-74 153 +7 0 0,00 1,99 1,99
26 Theodore Holgert (am) SGF Juniortvlingar SWE 80-74 154 +8 0 0,00 1,72 1,72
26 Joel Berg (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 77-77 154 +8 0 0,00 1,72 1,72
26 Anton Hammarlund (am) Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 77-77 154 +8 0 0,00 1,72 1,72
26 Jakob Modig (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 76-78 154 +8 0 0,00 1,72 1,72
26 Erik Sabelstrm Holmberg (am) Liding Golfklubb SWE 78-76 154 +8 0 0,00 1,72 1,72
31 Jonatan Lodin (am) Timr Golfklubb SWE 74-81 155 +9 0 0,00 1,55 1,55
31 Justin Sterner (am) Gvle Golfklubb SWE 76-79 155 +9 0 0,00 1,55 1,55
33 Hampus Bellander (am) Tby Golfklubb SWE 81-75 156 +10 0 0,00 1,47 1,47
34 Axel Bahrke (am) Liding Golfklubb SWE 79-78 157 +11 0 0,00 1,41 1,41
34 Michael Alkelw (am) Salems Golfklubb SWE 79-78 157 +11 0 0,00 1,41 1,41
36 Alex Thelander (am) Wermd Golf & Country Club SWE 82-76 158 +12 0 0,00 1,32 1,32
36 Henrik Ahlgren (am) sterkers Golfklubb SWE 77-81 158 +12 0 0,00 1,32 1,32
38 Gustav Ungster (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 80-79 159 +13 0 0,00 1,24 1,24
39 Linus Adnell (am) gesta Golfklubb SWE 77-83 160 +14 0 0,00 1,18 1,18
40 Magnus Nelson (am) Djursholms Golfklubb SWE 77-84 161 +15 0 0,00 1,11 1,11
41 Melker Blomqvist (am) Liding Golfklubb SWE 80-82 162 +16 0 0,00 1,06 1,06
42 Emil Andersson Herrstrm (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 82-81 163 +17 0 0,00 1,01 1,01
43 Oliver Holmstrm (am) Tby Golfklubb SWE 79-85 164 +18 0 0,00 0,96 0,96
44 Isak Manberg (am) Skellefte Golfklubb SWE 87-78 165 +19 0 0,00 0,91 0,91
45 Hugo Bengtsson (am) Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 83-83 166 +20 0 0,00 0,85 0,85
45 Max Lundsten (am) Nynshamns Golfklubb SWE 79-87 166 +20 0 0,00 0,85 0,85
47 Jacob Kuylser (am) Troxhammar Golfklubb SWE 88-85 173 +27 0 0,00 0,79 0,79
48 Arvid Herolf (am) Waxholms Golfklubb SWE 80-94 174 +28 0 0,00 0,75 0,75
49 Oscar Lindqvist (am) Skellefte Golfklubb SWE 87-88 175 +29 0 0,00 0,71 0,71
50 William Herolf (am) Waxholms Golfklubb SWE 87-91 178 +32 0 0,00 0,67 0,67

Copyright/database-right: Golfdata AB

2019 Golfdata AB