Resultatlista Teen Tour Future omg. 6

r Bana Land Tour
2019 GolfStar Kyssinge SWE Teen Tour Future
Vecka Speldatum Banans par Spelform
36 7/9 72 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00
SGF Ranking
Tvlingvrde Pojkar
SGF Ranking
Tvlingvrde Flickor
38,25 16,93


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Julia Jrvholm (am) Ume Golfklubb SWE 80-73 153 +9 0 0,00 16,92 16,92
2 Tilde Lfman (am) Sundsvalls Golfklubb SWE 80-75 155 +11 0 0,00 10,03 10,03
3 Rebecka Ringstrm (am) Tby Golfklubb SWE 76-85 161 +17 0 0,00 5,72 5,72
4 Tove Brunell (am) Tby Golfklubb SWE 83-81 164 +20 0 0,00 4,27 4,27
4 Lisa Vinger (am) Vidbyns Golf SWE 82-82 164 +20 0 0,00 4,27 4,27
6 Thea Edin (am) Waxholms Golfklubb SWE 84-83 167 +23 0 0,00 2,90 2,90
6 Lina Hattenbach (am) Liding Golfklubb SWE 87-80 167 +23 0 0,00 2,90 2,90
8 Lisa Lundell (am) Viksj Golfklubb SWE 86-85 171 +27 0 0,00 2,40 2,40
9 Amanda Gyllner (am) Gvle Golfklubb SWE 91-83 174 +30 0 0,00 2,12 2,12
10 Tindra Larsson (am) Upsala Golfklubb SWE 84-91 175 +31 0 0,00 1,86 1,86
11 Iza Sthlevi (am) gesta Golfklubb SWE 88-92 180 +36 0 0,00 1,60 1,60
12 Anna Kehrer (am) Upsala Golfklubb SWE 89-94 183 +39 0 0,00 1,43 1,43
13 Elvira Bendz (am) Tby Golfklubb SWE 88-97 185 +41 0 0,00 1,28 1,28
14 Linn Svedlund (am) Upsala Golfklubb SWE 95-98 193 +49 0 0,00 1,17 1,17

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Adrian Selting (am) Roslagens Golfklubb Norrtlje SWE 72-74 146 +2 0 0,00 38,25 38,25
2 Markus Jonek (am) Djursholms Golfklubb SWE 79-68 147 +3 0 0,00 24,89 24,89
3 Hugo Rnnberg (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 72-76 148 +4 0 0,00 15,10 15,10
4 Sam Olsson Kjellin (am) Liding Golfklubb SWE 70-79 149 +5 0 0,00 11,29 11,29
4 Olle Herolf (am) sterkers Golfklubb SWE 74-75 149 +5 0 0,00 11,29 11,29
6 Oliver Gthe (am) Stockholms Golfklubb SWE 73-77 150 +6 0 0,00 7,48 7,48
6 Douglas Nordlf (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 76-74 150 +6 0 0,00 7,48 7,48
6 Linus Landahl (am) Wermd Golf & Country Club SWE 73-77 150 +6 0 0,00 7,48 7,48
9 Totte Uhln (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 76-75 151 +7 0 0,00 5,84 5,84
10 Ruben Lindstrm (am) Kungl. Drottningholms Golfklub SWE 76-77 153 +9 0 0,00 4,78 4,78
10 Erik Elgh (am) GolfUppsala SWE 80-73 153 +9 0 0,00 4,78 4,78
12 Christofer Hammar (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 78-76 154 +10 0 0,00 3,60 3,60
12 Fabian Fallenius (am) Djursholms Golfklubb SWE 76-78 154 +10 0 0,00 3,60 3,60
12 Hampus Bellander (am) Tby Golfklubb SWE 77-77 154 +10 0 0,00 3,60 3,60
15 Axel Bahrke (am) Liding Golfklubb SWE 77-79 156 +12 0 0,00 2,94 2,94
16 Erik Blomqvist (am) Wermd Golf & Country Club SWE 76-82 158 +14 0 0,00 2,61 2,61
16 Otto Hedn (am) Stockholms Golfklubb SWE 83-75 158 +14 0 0,00 2,61 2,61
16 Felix Sundbom (am) Djursholms Golfklubb SWE 79-79 158 +14 0 0,00 2,61 2,61
19 Rasmus Collin (am) sterkers Golfklubb SWE 77-82 159 +15 0 0,00 2,22 2,22
19 Jacob Gnther (am) Ullna Golf Club SWE 81-78 159 +15 0 0,00 2,22 2,22
19 Simon Ljungberg (am) Waxholms Golfklubb SWE 80-79 159 +15 0 0,00 2,22 2,22
22 Philip Sjdin (am) Vidbyns Golf SWE 79-81 160 +16 0 0,00 1,88 1,88
22 Erik Bck (am) Sigtuna Golfklubb SWE 78-82 160 +16 0 0,00 1,88 1,88
22 Noa Holmberg (am) Upsala Golfklubb SWE 79-81 160 +16 0 0,00 1,88 1,88
25 Edvin Perman (am) Hagge Golfklubb SWE 78-83 161 +17 0 0,00 1,71 1,71
26 Karl Dahlstedt (am) sterkers Golfklubb SWE 86-77 163 +19 0 0,00 1,67 1,67
27 Mattias Ring (am) Bro-Blsta Golfklubb SWE 80-84 164 +20 0 0,00 1,63 1,63
28 Isac Fredriksson (am) Arninge Golfklubb SWE 81-85 166 +22 0 0,00 1,57 1,57
28 Andreas Wahlgren (am) Djursholms Golfklubb SWE 85-81 166 +22 0 0,00 1,57 1,57
30 Olle Bergquist (am) Liding Golfklubb SWE 79-89 168 +24 0 0,00 1,47 1,47
30 William Nelling (am) Tby Golfklubb SWE 87-81 168 +24 0 0,00 1,47 1,47
30 Gabriel Sjdin (am) Tby Golfklubb SWE 91-77 168 +24 0 0,00 1,47 1,47
33 Hugo Ericson (am) Sigtuna Golfklubb SWE 91-78 169 +25 0 0,00 1,30 1,30
33 Samuel Baresso (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 84-85 169 +25 0 0,00 1,30 1,30
33 Hugo Sundberg (am) Djursholms Golfklubb SWE 84-85 169 +25 0 0,00 1,30 1,30
33 Simon Svedlund (am) Upsala Golfklubb SWE 88-81 169 +25 0 0,00 1,30 1,30
33 Christian Brekkan (am) Upsala Golfklubb SWE 89-80 169 +25 0 0,00 1,30 1,30
38 Anton Gonzalez Sundewall (am) gesta Golfklubb SWE 84-86 170 +26 0 0,00 1,17 1,17
39 Gustav Werk (am) gesta Golfklubb SWE 81-90 171 +27 0 0,00 1,11 1,11
40 Filip Narving (am) sterkers Golfklubb SWE 81-91 172 +28 0 0,00 1,05 1,05
41 Benjamin Melander (am) sterkers Golfklubb SWE 85-88 173 +29 0 0,00 1,00 1,00
42 Ludvig Wijkstrm (am) Saltsjbadens Golfklubb SWE 84-90 174 +30 0 0,00 0,96 0,96
43 Karl Mikaelsson (am) Ume Golfklubb SWE 90-86 176 +32 0 0,00 0,91 0,91
44 Tim Holmberg (am) Upsala Golfklubb SWE 91-87 178 +34 0 0,00 0,86 0,86
45 Erik Anderson (am) Tby Golfklubb SWE 93-92 185 +41 0 0,00 0,83 0,83
DQ Tobias Lindberg (am) Tby Golfklubb SWE 91 91 +19 0 0,00
WD Melker Bckstrm (am) GDF-Introduktionskort Stockhol SWE 79 79 +7 0 0,00
WD Ian Sderholm (am) Liding Golfklubb SWE 84 84 +12 0 0,00
WD August Fast (am) Stockholms Golfklubb SWE 85 85 +13 0 0,00

Copyright/database-right: Golfdata AB

2019 Golfdata AB